Listy wielkopostne

Kochani!

Przychodzimy do Was z propozycją, która może pomóc w rodzinnym przeżywaniu Wielkiego Postu. Są to „Listy Wielkopostne”, które zawierają 47 rozważań na każdy dzień tego okresu liturgicznego. Listy zawierają w sobie doświadczenia rożnych rodzin, z którymi na co dzień się spotykamy. Zdjęcie

Najważniejsze jest dla nas Słowo Boże, które traktujemy jako osobisty list Pana Boga do nas. To z niego czerpiemy siłę i nadzieję. Każdy list zawiera więc krótki cytat z Pisma Świętego, naszą refleksję na jego temat oraz pytania, które budzą się w nas, gdy przebywamy z żywym Słowem. Na pytania możecie odpowiadać wspólnie lub w ciszy swojego serca. Rozważania zakończone są propozycją modlitwy w konkretnej intencji.

Jak korzystać?

Zachęcamy, byście sięgali po wielkopostne listy każdego dnia lub wtedy, gdy macie takie pragnienie, a przede wszystkim czas. Zależy nam na tym, abyście spędzili kilka chwil razem z całą rodziną przy Słowie Bożym, na rozmowie na ważne tematy oraz na wspólnej modlitwie.

Listy mogą być również inspiracją do dłuższych rozmów, stawiania sobie i dzieciom kolejnych pytań czy do wyznaczania sobie konkretnych rodzinnych i indywidualnych postanowień. Ufamy, że każda rodzina znajdzie swój sposób na przeżywanie Wielkiego Postu, a Listy Wam w tym pomogą. Cieszymy się, że trafią do Waszej rodziny!

Zamów

Zamówienia przyjmujemy przed Wielkim Postem. Koszt zamówienia - ofiara na cele statutowe (stworzenie jednego kompletu listów ~15 złotych). Numer konta: PKO BP 64 1020 1026 0000 1802 0393 9527. Formularz do składania zamówień dostępny jest tutaj.